З надходженням весни, в якійсь мірі уже пізньої, починає відчуватися запах Великодня. Шоколадні яйця, квіти і курчатка вторгаються в будинки італійців, а кожен день на календарі відзначається релігійними обрядами та процесіями.

В стародавні часи люди святкували прихід весни танцями, піснями та жертвоприношеннями богам. Так всі молили їх про рясний урожай, родючу землю та гарний початок нового року. Більшість італійських пасхальних обрядів мають свої коріння в християнській культурі. Дні, що відзначають Страсний тиждень описані у Святому Письмі та відслідковують останні моменти життя Ісуса, від зради Юди до самого Воскресіння.

Страсний тиждень починається з Великим четвергом: це день, який знаменує початок Пасхального Тридууму. Згадується Тайна вечеря та поцілунок, яким Юда передав Ісуса римлянам, де-факто приречивши його на смерть. В наші дні цей момент згадується ритуалом «омивання ніг», ним підкреслюється скромність Ісуса, який помив ноги дванадцятьом апостолам.

У Великодню (Страсну) п’ятницю після обіду відбуваються меси та спомин Страстей і смерті Ісуса. У багатьох італійських містах відбуваються захоплюючі постановки, які нагадують подорож до Голгофи.

Великодня субота – це день роздумів, спокою та тиші. Церкви залишаються без освітлення, без прикрас і часто без хрестів з розп'яттям. О 22:00 починається Великодне богослужіння, яке закінчується близько півночі з сповіщенням про Воскресіння Христове. Щоб підкреслити урочистість моменту, всі церкви разом дзвонять у святкові дзвони.

У Великодню неділю святкування нарешті досягають кульмінації. Таку неділю італійські сім’ї проводять прогулянками на свіжому повітрі, за щедрими обідами та різного типу заходами з друзями та родичами. Зранку всі сім’ями йдуть до церкви на месу в честь Воскресіння Христового.

У Великодній понеділок (більш відомий як Паскуетта) згадують благочестивих жінок, які пішли до гробу Ісуса, та янгола, який сповістив їм про те, що Христос воскрес.


Puoi ricevere le notizie de loStrillone.tv direttamente su Whats App. Memorizza il numero 334.919.32.78 e inviaci il messaggio "OK Notizie"